Genel Antrenman Bilgisi

Kassal Gelişim İçin 5 Önemli Tavsiyem !

Ahmet ADAŞLIK
Tarafından Yazıldı Ahmet ADAŞLIK

Sizin için önerilenler. Bunları okudunuz mu ?

Herkese Merhaba,

 

Bugün sizlere küçük ama etkisini hissettirecek kassal gelişim için 5 önemli tavsiye vereceğim.

 Makinelere bağlı kalmak yerine merkezi sinir sisteminizi daha fazla aktive eden hareketleri yani serbest ağırlıklarla interval antrenman modelini uygulamanızdan yanayım.

 Antrenman sürenizi 60 – 80 dk arasında tutun çünkü bu süreden sonra kas yapıcı hormonların kanda azaldığı bilimsel bir açıklamadır.

 Kas yapmak antrenmanda kasta yarattığınız gerilmeler ile orantılıdır. Bu gerilimler ağırlığın indirme kaldırma sürelerini değiştirdikçe (consantre) gerilimde değişecek ve artacaktır. Böylelikle daha fazla anabolik (yapıcı) hormonların salgılanmasını sağlayabileceksiniz.

 

Sistem olarak tembel işleyişe sahip insan bedeni antrenmanlarla kasların büyümesi için uyarılır. Siz eğer antrenman sonrasında yeteri kadar protein, karbonhidrat ve iç dengeyi oluşturacak diğer besinleri tüketmesseniz ve en az 7 – 8 saat vücut cortizol hormonu (testosteron baskılayıcı hormon yani aynı zamanda stres hormonu) salgılayarak sizi yıkıma götürecektir, uyumassanız kassal gelişimi unutun derim.

 

Amacınız kaslarınızı büyütmek ise bunlardan en önemlisi antrenmanda seçeceğiniz ağırlıklardır. Bu bilimsel bir ölçüt gerektiren bir olaydır fakat size vereceğim tavsiye şudur, seçeceğiniz ağırlık sizi 8 tekrardan sonra zorlayacak ağırlıklar olsun.

BOL ŞANS…

 

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR !

EMEĞE SAYGI  İÇİN LÜTFEN PAYLAŞIRKEN KAYNAĞINI BELİRTEREK PAYLAŞALIM…

Sizin için önerilenler. Bunları okudunuz mu ?

Yazar Hakkında

Ahmet ADAŞLIK

Ahmet ADAŞLIK

Herkese merhaba!

Bilimsellikten uzak bilgiler yerine, spora bilimsel destek niteliğinde yapılmış araştırmaları ve bir çok konuyu da sizlerle paylaşacağım…

Takipte kalmanız ve görüşlerinizi paylaşmanız benim için değerlidir. Bana ulaşmak isterseniz sitede bulunan sosyal medya hesaplarımı kullanabilirsiniz. MUTLU VE FİT KALIN !