Genel Antrenman Bilgisi

Yağ Yakımında Kasları Korumak

Ahmet ADAŞLIK
Tarafından Yazıldı Ahmet ADAŞLIK

Sizin için önerilenler. Bunları okudunuz mu ?


Bu yapılabilir mi? Hem yağları yakıp hem de kas kütlesi kazanabilir misiniz? Cevabı evet ama son derece zor. Bu yüzden, yağ kaybı sırasında kasınızın korunması hedefi daha gerçekçi bir beklentidir.

Bunu yapmak için hafif kalorik bir eksiklikte (kalori açığı) olmanız gerekir. Çok değil. Yaklaşık % 20-25 (bir günde 2000 kalori yakarsanız, yaklaşık 1600 (alıyor) yiyor olmalısınız) Bu önemlidir. Açık olmadan, vücudunuzun depoladığı enerjiyi kullanması gerekmeyecek ve yağ kaybetmeyeceksiniz. 


Kuvvet (ağırlık) antrenmanı yapmalısın. Spor salonundaki sınırlarınızı sürekli zorlayarak kaslarınızın buna hala ihtiyaç duyduklarını bilmelerine izin vermelisiniz.

Yeterince protein alımına ​​ihtiyacın var. Vücut ağırlığının kilogramı başına 1 – 1,5 gram için hedef alın (aşırı kiloluysanız durum farklı olacaktır.) Kas yapımında, SÜPER önemli olan şey budur, kas protein sentezini uyarmak için protein alımının doğru ve yeterli olması gereklidir.

Bu 3 unsuru başarılı bir şekilde önceliklendirirseniz, yağ kaybederken kas kütlesini koruyacaksınız.

?KAYNAKLAR

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24092765
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19927027
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10487375

Ahmet ADAŞLIK

Paylaşımlardan anında haberdar olmak istiyorsanız

Facebook Sayfamızı <

beğenmeyi ve

INSTAGRAM SAYFAMI

takip etmeyi unutmayın 🙂

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR !

EMEĞE SAYGI  İÇİNLÜTFEN PAYLAŞIRKEN KAYNAĞINI BELİRTEREK PAYLAŞALIM…

Sizin için önerilenler. Bunları okudunuz mu ?

Yazar Hakkında

Ahmet ADAŞLIK

Ahmet ADAŞLIK

Herkese merhaba!

Bilimsellikten uzak bilgiler yerine, spora bilimsel destek niteliğinde yapılmış araştırmaları ve bir çok konuyu da sizlerle paylaşacağım…

Takipte kalmanız ve görüşlerinizi paylaşmanız benim için değerlidir. Bana ulaşmak isterseniz sitede bulunan sosyal medya hesaplarımı kullanabilirsiniz. MUTLU VE FİT KALIN !